May the 4th be with you

 May the 4th be with you!


4. maja to Dzień Gwiezdnych Wojen, a dla mnie okazja, żeby zgrabnie rozpocząć historię tego bloga.

Kino było moją pasją od dziecka, ale prawdziwą miłością stała się charakteryzacja. Kiedy miałam sześć lat, w moim domu kręcona była etiuda studencka. Jej głównym bohaterem był kompozytor, który miał na twarzy sporą szramę. Obserwowanie pracy charakteryzatorki było niezwykle fascynujące i pozostawiło we mnie trwały ślad. Lata później ukończyłam z wyróżnieniem studia podyplomowe na kierunku Wizaż i charakteryzacja filmowa, a także Projektowanie ubioru na ASP. Jednak pomimo pracy charakteryzatorskiej przy różnych produkcjach, nie zdecydowałam się na pójście tą drogą zawodową. O wiele bliższa jest mi rola badacza i obserwatora, który zgłębia historię sztuki, literatury, kina, a także właśnie kostiumu filmowego i charakteryzacji. 

Z racji na dzisiejszą datę blog rozpocznie się właśnie od przyjrzenia się kostiumom i charakteryzacji z Gwiezdnych Wojen właśnie. A jest ich mnóstwo! Do samego Mrocznego Widma powstało ponad 1000 kostiumów! Z całą pewnością będzie to cały cykl. 

Zabieram się więc do pracy. Do zobaczenia! 

Magda 

Komentarze